Приемам кандидатури за секцията в сайта: сток модели

редактирано април 2011 в Модели
В тази тема ще можете да следите развитието по предложението за нова секция в сайта: Сток модели.
Към заинтересованите модели: четете първите две мнения в тази тема.

Изисквания:
- поне една снимка (или видео) в сток сайт. Ако модел желае да бъде сложен в тази секция, но все още няма снимки в сток агенции, да се свърже с някой от форума.
- разбиране какво е това сток и модел рилийз
- сериозност

Данни, които трябва да се представят:
- Имена и/или псевдоним
- снимки: от 3 до 15 - желателна с различна визия, Една трябва да бъде отбелязана като заглавна/профилна. Поне една от тези снимки трябва да бъде видима в някой сток сайт, което се доказва с линк към снимката. Желателно е да има няколко снимки без грим и очила, портретни и в цял ръст. Нискокачествени снимки няма да бъдат приемани.
- година на раждане (за моделите под 18, се подразбира се родител/настойник е наясно с участието му тук, и че е наясно с рилийзи и подобни)
- килограми
- височина
- място: местонахождение на модела, както и дали има желание да пътува до други градове.
- кратко описание - това е задължителна информация. Тук модела може да опише с кого е работил/а, какви умения има, както и други специфични неща за него.
- начин за контакт: електронна поща, скайп, телефон и друго - въпрос на предпочитане, но е препоръчително да има поне няколко начина за контакт

Допълнителни данни (не са задължителни):
- други мерки
- цвят на коса, очи
- предпочитан тип снимки
- дата на раждане (за по-точно изчисляване на възрастта)
- очаквано заплащане: на час или ден. Слагам го в графата незадължителни, но въпреки това е добре, моделите да напишат какво очакват

Всяка една кандидатура се преглежда и одобрява от админа.
Ако преценя че по една или друга причина модела не трябва да бъде включен в списъка - то той няма да бъде включен.
Моля, четете внимателно. Непълни кандидатури няма да бъдат разглеждани.

За кандидатстване ми пишете на:
- предпочитам на поща: rb@robi-bobi.net
- но може и на skype: robi-bobi

Важно:
Кандидатура може да прати модела, негов родител/настойник, или фотограф.
Когато фотограф праща данни за модел, преди това задължително трябва да има неговото одобрение.

Коментари

• редактирано април 2011
    Кратко обяснение за моделите:

Правя каталог на модели които са снимали с фотографи с цел продажби на снимките чрез сток и микросток агенции.

Фотографа определя какво ще снима, правите го, след което снимките се дават на агенцията и ако са добри и са нацелили търсена и актуална тема, клиентите на тази агенция я купуват, а част от парите отиват при фотографа.

Има възможност снимката да се появи на водещи сайтове и списания, но и никой никога да не я купи. Конкуренцията е силна, но от друга страна, пазара е растящ.

Тематиката може да бъде всякаква. Като цяло се търсят лъчезарни модели, или пък такива които да представляват потенциално интересна група хора за купувача - нпр хора с наднормено тегло и подобни.
    Не е необходимо модела да има перфектни мерки и невиждана красота - понякога за по-успешен кадър е добре модела просто да е красив.

Въпросният каталог ще бъде за ползване на фотографи които вече се занимават с такъв вид фотография и не им се губи време в 'обучение' или търсене на модели.
    Както съм посочил, ако не сте снимали подобни неща, но смятате че имате нужни качества, можете да се регистрирате във форума и да се свържете с някой фотограф, който би имал време. Тогава, ще имате възможност и да бъдете включени в каталога.

За типични снимки можете да разгледате следният сайт, като в търсачката посочите: male или female, в зависимост от това дали ви интересуват снимки на мъже или жени:
    http://www.istockphoto.com/

ТУК СВЪРШВА ИНФО-то ЗА МОДЕЛИТЕ, НАДОЛУ СИ ГОВОРИМ ПО ФОРУМСКИ :)
  • има ли кандидати?
  • има
    някои не отговарят на изискванията, но имат желание
    но, повечето не са и чували за сток, следователно обяснявам какво и как ...

има и няколко модела които са снимали сток
    ще изчакам още една/две седмици, след което ще пусна каталога с отговарящите на изискванията модели, като се надявам с времето да става по-голям
  • ако имате полезни съвети и обяснения за кандидатите, пишете ги тук
    (тази тема ще почистя от ненужните мнения след време)
  • Роби има ли вариант всичко това да бъде направено с рег. форма така ще е по лесно за моделите а след това самите регове да минават модериране за одобрение, защото тази темичка едва ли всеки сток модел я чете. Аз ще пусна рекламка в моят сайт който е добре посещаван правя по 10,000 униклани на месец :) ако се направи прилично.
  • ще има форма, да
    мислих да я пусна заедно с каталога, но май е по-правилно да не чака и да пусна формата възможно най-ранно
  • Идва пролет, трябват ми модели ахахаха кризата е голяма :)

• Модели да искаш!
    Снимаш една ученичка, после няма отърване от приятелките й.... Лошото е, че 99% от тях само си мислят, че стават за модели :-))))
  • Какво значение има това ecobo, по принцип от нас зависи да ги превърнем в истински модели. ;)
  • Някои работи са от първите 7 години и не се оправят лесно...
    Например: 5 пъти съм казал на девойката да дойде без грим и бижута, и да се наспи хубаво. Она ми идва накачулена като бостанско плашило с всичкото злато на майка си и баба си, боядисана като клоун с всички бои, дето намерила в къщи и с дебели сенки под очите, щото до 5 сабале пукала водка в дискотеката... На всичко отгоре ми едва с час и половина закъснение. Дапаладейш направа! :-)
    Те това оправяне няма...
  • Роби, има ли девойки от Ямбол? Пратих линк на няколко към темата, дето уж са най-навити за модълинг ;-)
  • няма засега
  • А бе познавам една от Ямбол ама няма да се навие... ;-)
  • идеята е да се добавят тези които са снимали сток
    и които имат желание да го правят и с други фотографи :)
  • поздравления за идеята
  • Няма девойка която да не иска да снима. Всичко зависи от стимулирането на това желание - с хубави кадри, финикийски знаци или нещо друго ;-)
  • имам чувството че не пращате темата на модел(к)ите си ;)
  • Пращаме, ама те викат: "Нищо за модели няма в тоя сайт..." ;-)

Дали не е добре да пуснеш секцията, за да виждат девойчетата, че нещо се прави. Щото повечето са руси, ши знаиш ;-)
  • и това вярно
    ще пусна бета версия при първа възможност
  • Докъде я докарахме? ;-)
  • в моя край викат: до кривата круша
    демек доникъде :)
    както видяхте тези седмици ме нямаше онлайн, вече съм на линия и ще задвижвам всичките проекти един по един :)
  • И в моя край така викат :-)
  • Господа, търся си модел. Но не от рекмани агенции.  Все пак, ако си наема модел от рекламна агенция, колко най скъпо и колко най-ефтино ще ми излезе за определено време(там колкото е приета базисна цена за единица време)

Щото, тука един чиляк ме изнудва за 30 лева за време близо 3-4часа. Мене обаче ми се струва много за непрофесионален модел.

И понеже, съм определил 15лева за около 4 часа, съм готов да си платя само и сам да подпише модел рилеез §;-)))

предполагам ако си поиска снимки може сесията да ми излезе безплатно?

Вие как процедирате ако, харесано от вас момиче-жена се навие да я снимате за сток

• процедирам според зависи

по принцип 30лв за 4 часа не са много
  • Става дума за момиче на възраст между 18-25 години което въобще не знае какво се прави?
  • и още нещо само с тези 30 лева ли свършва задълженията на фотографа към модела?

• редактирано август 2011
    всичко е както се разберете
    знам за приятели които се разбират с модела да си разделят печалбата по някакъв начин след година нпр
    за мен това не е много подходящ метод, аз лично предпочитам да си платя и да "приключа" с тази част
    други снимат само ТФП
    трети ползват професионални модели
    едни снимат само приятели и не им плащат нищо

както се разберете

ако наистина не знае кое как се прави, може да й предложиш снимки (и опит)
    ако тя не е съгласна (нейно право си е), то тогава имаш два варианта: снимаш я за сума за която се разберете, или снимаш друго момиче :)

подписвайки модел риийз тя казва че е наградена достатъчно и че ти си собственик на всички права над снимките, съответно задълженията приключват там
    (разбира се, морални задължения относно това къде и как се ползват снимките не са за тази тема)
  • Това за моралните задължения. Ме заинтригува ;;-))
Sign In или Register за да коментирате.